Lyžování Risoul / Vars, Francie

Navzájem propojená atraktivní střediska RisoulVars nabízí skvělé lyžařské terény pro všechny lyžaře. Oblast hrdě pojmenovaná jako Bílý lesLa Forêt Blanche láká lyžaře na výborné ubytovací možnosti, které jsou poměrně levné. Specialitou lokality je jedna z nejtěžších černých sjezdovek v Evropě La Coni, jejíž sklon v jejím úvodu činí 43° / 93 %! V Risoul / Vars je obvykle slunečné počasí až 300 dní v roce.

Lyžařské středisko Risoul / Vars

Risoul / Vars

Lyžařská oblast Risoul / Vars patří k jižněji položeným, proto se snažila orientovat sjezdovky na sever a východ. Důležité body lyžařské infrastruktury jsou navíc posilovány zasněžováním. Díky tomu se návštěvníkům otevírá skvělý svět lyžování na 185 kilometrech tratí.

Výborné terény, hodně slunce

Oblast nabízí ideální podmínky pro všechny typy lyžařů od začátečníků po profesionály. Výborné zázemí čeká i na děti. Převládají nejvíce žádané široké červené a modré sjezdovky. Také zde na vás čeká až 300 slunečních dní v roce podobně například jako v Alpe d’Huez.

Největšími specialitami jsou červená sjezdovka Olympique ve Varsu pod místní šestisedačkou, placená dráha pro rychlostní sjezdové lyžování, neuvěřitelných sedm snowparků, nekonečné plochy volných terénů a extrémní černá La Coni se sklonem šílených 93 % v prvním úseku.

Nezapomnělo se ani na běžkaře, ale nabídka tratí se omezuje asi na 35 kilometrů. Společenský život i après-ski se soustředí do Risoulu, ve Varsu je naopak skromnější. Tam si návštěvníci užívají na terasách skvělých restaurací, které zalévá jižní slunce.

Cesta do střediska

Při cestě do Risoul / Vars lze podobně jako do ostatních francouzských středisek zvolit dvě varianty tras. Hlavně lyžaři z Čech využijí trasu přes Rozvadov, Německo, Švýcarsko a francouzský Grenoble. Zejména pro Moravany a Slezany je vhodná i jižní varianta přes Rakousko a Itálii.

Výhody
  • slunečné počasí na jihu Alp
  • nekonečné trasy volného terénu
  • příznivé ceny ubytování i služeb
Nevýhody
  • dosud velký podíl běžných vleků
  • menší jistota sněhových podmínek
  • slabší polyžařské vyžití
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

30 km75 km64 km16 km
Celková délka: 185 km
Celk. převýšení: 1 100 m
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ne

Lanovky

31
17
2
Nejvyšší bod lanovky: 2 750 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 650 m n. m.
Celková kapacita: 57 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 35 km
Bruslařská stopa: 35 km
Celková délka: 70 km

Lyžování Francouzské Alpy

Jihovýchod Francie je zaslíbený vysokým horám. Na hranicích s Itálií se dokonce tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4 808 – 4 810 m n. m. podle měření). Jedinečný turistický cíl lze navštěvovat po celý rok, avšak teprve v zimě se uvedou do provozu slavná lyžařská střediska, a luxusní zimní dovolené tak ožijí naplno. Velkými přednostmi jsou vysoká nadmořská výška, dostatek sněhových srážek a přitom mnoho slunečních dní (až 300 ročně), nejlepší lyžařská infrastruktura na světě a nevšední tradice sportování i zábavy mimo sjezdovky. Poznejte s námi kouzelný svět hor ve francouzských Alpách.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Francie

Jeden z největších lyžařských luxusů na naší planetě hledejte ve Francii. Důkazem jsou filmaři i světové sportovní hvězdy na svazích. Platí heslo zouvat lyže jedině u vstupu do kabinové lanovky, jinak nikdy. Francouzská střediska jsou propojení regionální obři, ze kterých vyčnívají Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Poslední recenze Risoul / Vars


martin březen 2016
Pra Sainte Marie Residence Odalys ***, Francie, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Vars
Spokojenost. Splnilo se naše očekávání. ... celá recenze

Eva Sládková březen 2014
Residence Constellation Forêt Blanche ***, Francie, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Risoul 1850
Francie - Risoul 1850. Risoul 1850 jsme navštívili již vícekrát a to mluví za vše! Prostředí,lyžovačka,počasí nás zatím nikdy nezklamalo.... celá recenze

Tri&pes prosinec 2013
Pra Sainte Marie Residence Odalys ***, Francie, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Vars
VARS. Bylo to celkem dobre.... celá recenze