Lyžování Serre Chevalier, Francie

Serre Chevalier je oblíbená lyžařská oblast ve Francii, která nabízí skvělé vyžití pro všechny milovníky zimních sportů. Středisko je velké a rozkládá se na svazích rovnou čtyř lyžařských areálů nad 13 horskými vesničkami a osadami. Severní a severovýchodní svahy zaručují výborné sněhové podmínky, sjezdovky jsou precizně upravovány. Velkou výhodou střediska je bohatý après-ski program.

Lyžařské středisko Serre Chevalier

Serre Chevalier

Serre Chevalier patří k největším kompaktním střediskům Francie. Uznávaná oblast mezi průsmykem Lautaret a údolím řeky Durance nabízí úctyhodných 250 kilometrů tratí. Lyžuje se až do výšky 2 800 m n. m. Severní a severovýchodní svahy zaručují sněhovou peřinu.

Nad slavným Briançonem

Oblast se dělí na čtyři výchozí areály podle výšky: Serre Chevalier 1200 - Briançon, Serre Chev. 1350 - Chantemerle, Serre Chev. 1400 – Villeneuve a Serre Chev. 1500 - Le Monêtier-les-Bains. Právě napojení na významný Briançon umožňuje zažít mnoho zábavy i mimo sjezdovky.

V Chantemerle na vás čeká skvělá závodní sjezdovka nesoucí jméno místního rodáka a celkového vítěze Světového poháru v roce 1997 Luca Alphanda. Návštěvníci vyhledávají také věhlasný černý padák Casse de Bœuf. 80 % sjezdovek leží nad 2 000 m n. m.

Milovníci bílé stopy ocení 35 kilometrů výborných tratí, které reprezentuje obtížná La Virade s délkou 24 kilometrů a převýšením 220 metrů. Bezva služby navíc: projížďky rolbou, paragliding, jízdy autem na ledu, lety balónem, sněžné skútry, sněžnice a snowkiting.

Cesta do střediska

Při cestě do Serre Chevalier lze podobně jako do ostatních francouzských středisek zvolit dvě varianty tras. Hlavně lyžaři z Čech využijí trasu přes Rozvadov, Německo, Švýcarsko a Itálii. Zejména pro Moravany a Slezany je vhodná i jižní varianta přes Rakousko a Itálii.

Výhody
  • senzační terény pro všechny
  • velká péče věnována dětem
  • lázně s termálními prameny
  • snowparky, freestyle, freeride
Nevýhody
  • dosud více klasických vleků
  • málo slunce kvůli severním svahům
  • vzdálenost ubytování - sjezdovky
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

62 km70 km90 km28 km
Celková délka: 250 km
Celk. převýšení: 1 600 m
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

34
21
7
Nejvyšší bod lanovky: 2 800 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 200 m n. m.
Celková kapacita: 77 100 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 40 km
Bruslařská stopa: 40 km
Celková délka: 80 km

Lyžování Francouzské Alpy

Jihovýchod Francie je zaslíbený vysokým horám. Na hranicích s Itálií se dokonce tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4 808 – 4 810 m n. m. podle měření). Jedinečný turistický cíl lze navštěvovat po celý rok, avšak teprve v zimě se uvedou do provozu slavná lyžařská střediska, a luxusní zimní dovolené tak ožijí naplno. Velkými přednostmi jsou vysoká nadmořská výška, dostatek sněhových srážek a přitom mnoho slunečních dní (až 300 ročně), nejlepší lyžařská infrastruktura na světě a nevšední tradice sportování i zábavy mimo sjezdovky. Poznejte s námi kouzelný svět hor ve francouzských Alpách.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Francie

Jeden z největších lyžařských luxusů na naší planetě hledejte ve Francii. Důkazem jsou filmaři i světové sportovní hvězdy na svazích. Platí heslo zouvat lyže jedině u vstupu do kabinové lanovky, jinak nikdy. Francouzská střediska jsou propojení regionální obři, ze kterých vyčnívají Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska