Lyžování Les Grandes Rousses, Francie

Les Grandes Rousses je dílčí malé alpské pohoří ve Francii. Až 300 dní v roce zalívá region slunce svými paprsky a vytváří senzační atmosféru pro lyžování. Srdcem Les Grandes Rousses je světoznámé středisko Alpe d’Huez, kde se lyžuje až do výšky 3 330 m n. m. na vrchol majestátní hory Pic Blanc. 16 kilometrů dlouhá černá sjezdovka La Sarenne je nejdelší v Evropě. Středisko vyniká après-ski službami.

Lyžařské středisko Les Grandes Rousses

Les Grandes Rousses

Pohoří Grandes Rousses se slavným střediskem Alpe d’Huez se říká sluneční ostrov. Plošina je zalévána slunečními paprsky až 300 dní v roce a zimní dovolená je tu kouzelným zážitkem. Oblast stráží nejvyšší hora Pic Bayle se svými 3 465 m n. m.

Domov skvělého Alpe d’Huez

Díky vysoké nadmořské výšce a zbytkům ledovce Sarenne můžete užívat lyžařské pohádky v Alpe d’Huez od podzimu do jara. Celkem 250 kilometrů tratí všech obtížností je lákavá porce zimních radovánek. Technické zázemí představuje 70 přepravních zařízení.

Mimo sjezdovky zaujme velké sportovní a relaxační centrum s bazénem, posilovnou, golfovým simulátorem, tenisem, squashem, badmintonem, fotbalem, basketbalem, horolezeckou stěnou a dalšími atrakcemi. Alpe d’Huez v pohoří Grandes Rousses je ráj sportu.

Nelze opomenout nejdelší černou sjezdovku Evropy La Sarenne s boulemi. Je dlouhá 16 kilometrů a převýšení činí 1 600 metrů. V okolí je rozeseto 50 kilometrů běžeckých tras, takže na své si přijdou i klasici. Nechybí ani nová bobová dráha s denním i večerním provozem.

Cesta do střediska

Při cestě do Alpe d’Huez lze podobně jako do všech ostatních francouzských středisek zvolit dvě varianty tras. Hlavně lyžaři z Čech využijí trasu přes Rozvadov, Německo, Švýcarsko a francouzský Grenoble. Zejména pro Moravany a Slezany je vhodná i jižní varianta přes Rakousko a Itálii.

Výhody
  • stabilní slunečné počasí
  • ledovec La Sarenne
  • skvělé služby po lyžování
Nevýhody
  • vysoký počet běžných vleků
  • roztroušenost rezidencí
  • vyšší ceny služeb après-ski
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

80 km69 km71 km30 km
Celková délka: 250 km
Celk. převýšení: 2 205 m
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

35
23
18
Nejvyšší bod lanovky: 3 330 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 125 m n. m.
Celková kapacita: 102 600 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 50 km
Bruslařská stopa: 50 km
Výškové trasy: 30 km
Celková délka: 130 km

Lyžování Francouzské Alpy

Jihovýchod Francie je zaslíbený vysokým horám. Na hranicích s Itálií se dokonce tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4 808 – 4 810 m n. m. podle měření). Jedinečný turistický cíl lze navštěvovat po celý rok, avšak teprve v zimě se uvedou do provozu slavná lyžařská střediska, a luxusní zimní dovolené tak ožijí naplno. Velkými přednostmi jsou vysoká nadmořská výška, dostatek sněhových srážek a přitom mnoho slunečních dní (až 300 ročně), nejlepší lyžařská infrastruktura na světě a nevšední tradice sportování i zábavy mimo sjezdovky. Poznejte s námi kouzelný svět hor ve francouzských Alpách.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Francie

Jeden z největších lyžařských luxusů na naší planetě hledejte ve Francii. Důkazem jsou filmaři i světové sportovní hvězdy na svazích. Platí heslo zouvat lyže jedině u vstupu do kabinové lanovky, jinak nikdy. Francouzská střediska jsou propojení regionální obři, ze kterých vyčnívají Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Poslední recenze Les Grandes Rousses


Bambi březen 2014
Residence Le Christiania ***, Francie, Rhône-Alpes, Alpe d'Huez
Alpe d´Huez - Christiania. Ubytování i upravenost sjezdovek na francouzské zimní středisko opravdu velmi dobré, NEPŘÍTOMNOST delegáta CK nezvyklá. Zaplaceno ... celá recenze

macek leden 2014
Residence L'Ecrin d'Huez **, Francie, Rhône-Alpes, Alpe d'Huez
Residence Ecrin D´Huez ***. Krásné středisko, kde je vše, co potřebujete. Byli jsme tam několikrát a vždy super. Ubytování odpovídá ceně, není pro náročné, n... celá recenze