Lyžování Valmeinier / Valloire, Francie

Dvojice sympatických lyžařských středisek leží v srdci údolí Maurienne v jižním Savojsku na úpatí více než třítisícových alpských obrů Mont Thabor a Grand Galibier. Sjezdovky středisek uspokojí každého lyžaře, protože nabízí dostatek tratí všech obtížností. Okolní příroda je malebná a dotváří atmosféru bohatých zážitků ze zimní dovolené. Valmeinier / Valloire má k dispozici i bohatou après-ski nabídku. 

Valmeinier / Valloire

Atraktivní lyžařská „véčka“ Francie Valmeinier – Valloire představují skvělou možnost k prožití luxusní zimní dovolené. Francouzská střediska si zakládají na lyžování ve vysokých nadmořských výškách. Také Valmeinier – Valloire nabízí většinu sjezdovek v polohách nad 2 000 m n. m.

Kompaktní a přátelská

Svoje terény si mezi 150 kilometry skvěle upravených sjezdovek najde každý lyžař. Jednotlivé sedačky jsou nahrazovány pohodlnějšími a rychlejšími kabinkami. Valloire je navíc působiště dvojnásobného mistra světa ve slalomu Jeana-Baptiste Grange.

Freestylisté ocení vyhledávaný Snowpark du Lac de la Vieille s rampou, skoky a raily různých obtížností. Valmeinier je centrem moderních apartmánových domů, zatímco Valloire je tradičním horským městečkem obrostlým vkusnými rezidencemi s relaxačními službami.

Běžkaře potěší 10 kilometrů stop hlavně na Verney Plateau ve Valloire. Senzační je nabídka služeb après-ski: restaurace, bary, kina a diskotéky, sportovní aktivity jako je bruslení, bowling, fitness centrum, sauna, paragliding, chůze na sněžnicích a jízdy za psím spřežením.

Cesta do střediska

Při cestě do Valmeinieru nebo Valloire lze tradičně zvolit dvě varianty tras. Hlavně lyžaři z Čech využijí trasu přes Rozvadov, Německo, Švýcarsko a francouzské Annecy. Zejména pro Moravany a Slezany je vhodná i jižní varianta přes Rakousko a Itálii.

Výhody
  • většina terénů nad 2 000 m n. m.
  • nové kvalitní rezidence
  • spousta après-ski služeb
Nevýhody
  • méně černých sjezdovek
  • více roztroušené Valloire
  • větší pěší vzdálenosti
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

42 km43 km51 km14 km
Celková délka: 150 km
Celk. převýšení: 1 170 m
Noční lyžování: Ne
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

11
17
2
Nejvyšší bod lanovky: 2 600 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 430 m n. m.
Celková kapacita: 44 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 10 km
Bruslařská stopa: 10 km
Celková délka: 20 km

Lyžování Francouzské Alpy

Jihovýchod Francie je zaslíbený vysokým horám. Na hranicích s Itálií se dokonce tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4 808 – 4 810 m n. m. podle měření). Jedinečný turistický cíl lze navštěvovat po celý rok, avšak teprve v zimě se uvedou do provozu slavná lyžařská střediska, a luxusní zimní dovolené tak ožijí naplno. Velkými přednostmi jsou vysoká nadmořská výška, dostatek sněhových srážek a přitom mnoho slunečních dní (až 300 ročně), nejlepší lyžařská infrastruktura na světě a nevšední tradice sportování i zábavy mimo sjezdovky. Poznejte s námi kouzelný svět hor ve francouzských Alpách.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Francie

Jeden z největších lyžařských luxusů na naší planetě hledejte ve Francii. Důkazem jsou filmaři i světové sportovní hvězdy na svazích. Platí heslo zouvat lyže jedině u vstupu do kabinové lanovky, jinak nikdy. Francouzská střediska jsou propojení regionální obři, ze kterých vyčnívají Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Poslední recenze Valmeinier / Valloire


Pepa J. březen 2019
Le Grand Panorama I Residence Odalys ***, Francie, Rhône-Alpes, Valmeinier
Grand Panorama 1. Rezervace zájezdu, vyřízení - bez problémů. Ubytování super, problémy s dopravou při návratu (22 hodin v autobusu)... celá recenze