Lyžování Les 2 Alpes, Francie

Les 2 Alpes je moderní luxusní lyžařské středisko vzdálené 60 kilometrů východně od Grenoblu. Zaručuje výborné sněhové podmínky díky ledovcům a vysoké nadmořské výšce. Lyžuje se až do výšky 3 570 m n. m. Připraveno je 225 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Après-ski program je neobvykle bohatý a zahrnuje restaurace, bary, kluby, kino, knihovnu, kluziště, vyhřívané bazény a další.

Lyžařské středisko Les 2 Alpes

Les 2 Alpes

Slavné francouzské středisko Les 2 Alpes nabízí možnost lyžování skoro celoročně díky vysoko položeným sjezdovkám na ledovci Mont de Lans. Jedná se o největší evropský ledovec se sjezdovkami. Nejvyšší hora na vrcholu sjezdovek se jmenuje Dôme de la Lauze a ční do výšky 3 568 m n. m.

Pod největším lyžařským ledovcem

Oblast vznikla spojením areálů Mont-de-Lans a Vénosc. Celkem 225 kilometrů sjezdovek uspokojí každého lyžaře, součet délky zelených a modrých terénů je 158 kilometrů, a to je obrovská porce zábavy a vylepšování stylu pro začátečníky a mírně pokročilé.

Důležitá informace pro všechny extrémní lyžaře a prknaře – Les 2 Alpes je jeden z nejlepších cílů pro vaši zábavu v Evropě. Sektor La Grave je skvělé místo pro freeridery s nekonečnou volností sjezdů. Snowpark La Toura je na léto přemístěn ve stejně precizní kvalitě na ledovec.

Příznivcům klasického lyžování nabízí Les 2 Alpes vzájemně propojenou síť běžeckých tratí o celkové délce až 25 kilometrů. Využít lze i ledovcovou trasu. Zábavu a sport na běžkách hledejte kolem vesničky Vénosc. V oblasti vyniká i spektrum polyžařské zábavy.

Cesta do střediska

Při cestě do Les 2 Alpes lze podobně jako do všech ostatních francouzských středisek zvolit dvě varianty tras. Hlavně lyžaři z Čech využijí trasu přes Rozvadov, Německo, Švýcarsko a francouzský Grenoble. Zejména pro Moravany a Slezany je vhodná i jižní varianta přes Rakousko a Itálii.

Výhody
  • sezóna velkou část roku díky ledovci
  • fascinující lyžování až do 3 568 m n. m.
  • velké možnosti polyžařské zábavy
Nevýhody
  • nedostatek sněhu v nejnižších polohách
  • některé ubytovací kapacity jsou starší
  • podmínky na ledovci závislé na počasí
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

55 km103 km45 km22 km
Celková délka: 225 km
Celk. převýšení: 2 268 m
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

18
20
6
Nejvyšší bod lanovky: 3 568 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 300 m n. m.
Celková kapacita: 70 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 25 km
Bruslařská stopa: 25 km
Celková délka: 50 km

Lyžování Francouzské Alpy

Jihovýchod Francie je zaslíbený vysokým horám. Na hranicích s Itálií se dokonce tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4 808 – 4 810 m n. m. podle měření). Jedinečný turistický cíl lze navštěvovat po celý rok, avšak teprve v zimě se uvedou do provozu slavná lyžařská střediska, a luxusní zimní dovolené tak ožijí naplno. Velkými přednostmi jsou vysoká nadmořská výška, dostatek sněhových srážek a přitom mnoho slunečních dní (až 300 ročně), nejlepší lyžařská infrastruktura na světě a nevšední tradice sportování i zábavy mimo sjezdovky. Poznejte s námi kouzelný svět hor ve francouzských Alpách.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Francie

Jeden z největších lyžařských luxusů na naší planetě hledejte ve Francii. Důkazem jsou filmaři i světové sportovní hvězdy na svazích. Platí heslo zouvat lyže jedině u vstupu do kabinové lanovky, jinak nikdy. Francouzská střediska jsou propojení regionální obři, ze kterých vyčnívají Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska