Lyžování Les Arcs, Francie

Les Arcs je příjemné středisko propojené s La Plagne, společně tvoří obrovský lyžařský gigant Paradiski. Obě střediska propojuje nejdelší a nejmodernější visutá lanovka světa. Les Arcs je výborné místo pro všechny typy lyžařů, snowboardisty i vyznavače volných terénů. Kromě skvělých sjezdovek je vyhledávané i pro nádherné výhledy po okolních horách, v dálce je dokonce možné vidět masív Mont Blancu.

Les Arcs

Rozsáhlá lyžařská oblast jménem Paradiski spojuje dvě velká střediska La Plagne a Les Arcs. Většina (kolem 70 %) střediska i oblasti disponuje sjezdovkami nad 2 000 m n. m., proto je tu sníh od podzimu do jara. Celá oblast Paradiski nabízí nekonečných 425 kilometrů sjezdovek.

Součást jedinečného Paradiski

La Plagne a Les Arcs jsou propojeny famózní dvoupatrovou visutou lanovkou Vanoise Express pro 200 osob. Nejlepší ubytovací kapacity hledejte v obcích Bourg Saint Maurice a podle výšky Arc 1600, après-ski zaslíbeném Arc 1800, luxusním Arc 1950 a sportovním Arc 2000.

Specialitou je 7 kilometrů dlouhá sjezdovka Aiguille Rouge do Villaroger se značným převýšením přes 2 000 metrů a také slavné svahy Grand Col pro milovníky jízdy v hlubokém sněhu. Ve Francii je věnována velká péče programu après-ski, Les Arcs jsou toho dokladem.

Ke spokojenosti běžkařů přispívá přibližně 70 kilometrů precizně upravených bílých stop. Jsou velmi dostupné a sveze vás k nim i skibus. Nechybí mnoho volných terénů pro freeridery a také zázemí pro freestylisty díky snowparku v Arc 1600 a boardercrossu v Arc 2000.

Cesta do střediska

Při cestě do Arcs lze podobně jako do všech ostatních francouzských středisek zvolit dvě varianty tras. Hlavně lyžaři z Čech využijí trasu přes Rozvadov, Německo, Švýcarsko a francouzské Annecy. Zejména pro Moravany a Slezany je vhodná i jižní varianta přes Rakousko a Itálii.

Výhody
  • výborné terény pro všechny
  • součást Paradiski s La Plagne
  • ideální cíl i pro běžkaře
Nevýhody
  • vyšší ceny kvůli prestiži oblasti
  • občas fronty na Vanoise Express
  • velký zájem v hlavní sezóně
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

2 km103 km60 km35 km
Celková délka: 200 km
Celk. převýšení: 2 026 m
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

16
29
10
Nejvyšší bod lanovky: 3 226 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 200 m n. m.
Celková kapacita: 88 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 70 km
Bruslařská stopa: 70 km
Celková délka: 140 km

Lyžování Francouzské Alpy

Jihovýchod Francie je zaslíbený vysokým horám. Na hranicích s Itálií se dokonce tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4 808 – 4 810 m n. m. podle měření). Jedinečný turistický cíl lze navštěvovat po celý rok, avšak teprve v zimě se uvedou do provozu slavná lyžařská střediska, a luxusní zimní dovolené tak ožijí naplno. Velkými přednostmi jsou vysoká nadmořská výška, dostatek sněhových srážek a přitom mnoho slunečních dní (až 300 ročně), nejlepší lyžařská infrastruktura na světě a nevšední tradice sportování i zábavy mimo sjezdovky. Poznejte s námi kouzelný svět hor ve francouzských Alpách.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Francie

Jeden z největších lyžařských luxusů na naší planetě hledejte ve Francii. Důkazem jsou filmaři i světové sportovní hvězdy na svazích. Platí heslo zouvat lyže jedině u vstupu do kabinové lanovky, jinak nikdy. Francouzská střediska jsou propojení regionální obři, ze kterých vyčnívají Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska