7 nejlepších míst u moře pro dovolenou s dětmi

Není jednoduché vybrat ideální místo u moře, kde bude dobře vám i vašim větším či menším zlatíčkům. Buďte díky nám o krok napřed. Přinášíme tipy, kam se vydat s celou rodinkou.

Dovolená u moře s dětmi

1. Chorvatsko

Jedničku českých turistů v cestách autem zdobí mnoho míst pro celou rodinu. Z chorvatských ostrovů doporučujeme Rab s letoviskem Lopar, které nabízí vynikající Rajskou pláž. Je písečná! Ideální jsou také podmínky na ostrově Pag. Vynikají písečná pláž v Potočnici, písečná pláž Planjka ve Staré Novalji, písečná pláž v Povljaně nebo pláž Čista plaža mezi Novaljou a Kolanem. Na pevnině se můžete držet Crikvenické riviéry, okolí Biogradu na Moru i Makarské riviéry.

Ostrov Rab, Chorvatsko

2. Itálie

Celá Itálie je obehnána krásnými písečnými plážemi, kde se s dětmi počítá naplno. Z letovisek dostupných autem doporučujeme okraje Caorle, Bibione a jižněji celou Palmovou riviéru. Možnosti dovolené s dětmi letadlem jsou bohaté. Nejlepší jsou pláže Kalábrie a Sardinie. Specialitou s termálními prameny je ostrov Ischia. V celé Itálii nemůžete šlápnout s výběrem dovolené vedle.

Kalábrie, Itálie

3. Bulharsko

Pobřeží Černého moře v Bulharsku nabízí rodinám s dětmi příjemné podmínky. Na velkých plážích s dostatkem atrakcí a pozvolným vstupem do moře se děti vyřádí. Nejlepší jsou pláže Slunečného pobřeží, Primorska, Sozopolu a třeba i Svatého Vlasu a Zlatých písků. Slunečné pobřeží je v okolí Nesebaru oceněné Modrou vlajkou. Přibývají aquparky, zejména kolem Slunečného pobřeží, Nesebaru a v Primorsku.

Primorsko, Bulharsko

4. Řecko

Zejména menší letoviska řeckých ostrovů jsou oázou pro výletníky všech věkových kategorií. Většina pláží je písečných. V Řecku doporučujeme ostrovy Rhodos, Zakynthos, Kos a díky velikosti ostrova si najdete vhodné místo i na Krétě. Zaměřte se například na letoviska Faliraki na Rhodosu, Tsilivi a Laganas na Zakynthosu nebo Marmari na Kosu. Pláže zmíněných míst jsou oceněny Modrou vlajkou.

Zakynthos, Řecko

5. Španělsko

Španělsko je v nabídce pláží a zázemí pro celou rodinu podobné Itálii. Téměř kdekoliv se dá užít krásná dovolená. Nejoblíbenější jsou Baleárské ostrovyMallorca, Menorca, Ibiza, a potom pobřeží Costa Bravy a Andalusie. Pokud se ptáte na přesná letoviska nebo místa, tak na Mallorce zkuste Playa de Palma a S'Illot, na Costa Bravě Lloret de Mar a Tossa de Mar a v Andalusii riviéru Costa del Sol.

Mallorca, Španělsko

6. Turecko

V Turecku čeká na vás i vaši rodinu všestranný komfort od stravování a ubytování až po zábavu. Doporučujeme vyzkoušet klidnější okraje letovisek Antalye a Alanye. Výborné podmínky pro děti jsou dále v letoviscích Side, Belek a Kemer. Výhodami Turecké riviéry jsou aquaparky i v rámci hotelů, čistota a přísné nároky na hygienu. Pláže jsou běžně oceněny Modrou vlajkou.

Alanya, Turecko

7. Egypt

Hotelové komplexy v Egyptě jsou pevnostmi zábavy a služeb pro děti. Většina z nich má vlastní aquapark s mnoha atrakcemi a skluzavkami. Vstup do moře je v Egyptě často umožněn pomocí mola za korálovými útesy a mělčinami. Pokud se chcete s dětmi této skutečnosti vyhnout, doporučujeme letoviska a místa Makadi Bay, vybrané části Marsa Alam a Safagu.

Egypt

Speciální nabídka: dovolená s dětmi - zájezdy s dětskými kluby a českými animátory.

Speciální nabídka: až 2 děti úplně zadarmo a nebo za cenu ubytování.

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h