Dovolená bez šatů - nudistické pláže a resorty

Opalování a koupání na Adama. Pokud vyznáváte tento druh pohody u moře, mrkněte na náš výběr nudistických pláží a resortů. Kde si opálíte každý kousek těla?

Nudistické pláže a resorty

Chorvatsko

Rozlišujte naturistické pláže jako součást kempů a ve volné přírodě. Jako součást kempů jsou nejoblíbenější pláže Fortuna u Poreče, Polari – Punta Eva u Rovinje, Kažela u Medulinu, Krk na stejnojmenném ostrově, Vespera na Malém Lošinji, Straško na ostrově Pag a Dole u Živogošće na Makarské riviéře.

Vyzkoušejte Naturist Resort Koversada.

Vyhledávaný je i Solaris Camping Resort.

Luxusní služby nabízí Hotel Laguna Albatros.

Přírodních naturistických pláží je v Chorvatsku asi 50. Nejzajímavější jsou Sahara na ostrově Rab u letoviska Lopar, Jakišnica na ostrově Pag u letoviska Novalja, Pakoštane nedaleko Biogradu na Moru, Marina Lučica u Primoštenu a Ruskamen u Omiše. Na Makarské riviéře vás budou zajímat pláže Vrulja u Brely, Sveti Petar na okraji Makarské a Jadran u Tučepi. Na jihu Chorvatska si nenechte ujít pláže Trpanj u stejnojmenného letoviska, Ostupu u Orebiće a Osmine u Slana.

Řecko

Řecko je konzervativní země a nudismus není oficiálně povolen. Zejména na ostrovech je ale s klidem tolerován na odlehlejších místech. Na Krétě vyzkoušejte hned několik pláží. Jmenují se Komos, Glyka Nera (Sweetwater), Marmara, Vritomartis a Plakias. Domovem naturistů je i ostrov Korfu. Nejoblíbenější pláže se jmenují Mirtiotissa a Kondogialos.

Na ostatních ostrovech už je to nejčastěji o jediné vyhlášené pláži. Na Rhodosu se opalujte na pláži Faliraki, Zakynthos zastupuje Gerakas, Skiathos nabízí Banana Beach, Mykonos Super Paradise Beach, Kefalonia Mouda Beach a Samos pláž Tsamadou.

Specialitou pro nudisty je Naturist Panorama Hotel na Zakynthosu.

Itálie

Celková délka pobřeží Itálie je 7 600 km. Nudistických pláží tak můžete vyzkoušet hodně. Vybíráme některé vyhlášené. V Kampánii stojí za návštěvu Marina di Camerota. V Kalábrii stoupá popularita naturistického střediska Pizzo Greco.

Naturisté všech zemí se schází na pláži v Marina di Camerota.

V regionu Emilia Romagna, na okraji přímořského letoviska Lido di Dante, hledejte kemp Classe s nudistickou částí. Itálie hostí také světoznámou izolovanou část pobřeží jménem Spiaggia di Guvano, Corniglia v regionu Ligurii.

Španělsko

Na Pyrenejském poloostrově a Kanárech si nudisté přijdou na své. Jeden z nejlepších španělských kempů, El Templo del Sol nedaleko Tarragony, nabízí část pro naturisty. 10 km od Cartageny v Murcijském regionu zase vyniká středisko El Portus / Costa Calida. Nedaleko odtud, v blízkosti města Carboneras, najdete cíl Playa de los Muertos. Nedaleko Almeríe je Hotel Vera Playa Club, kde lze využít sousední nudistické středisko Vera Natura.

Nudismus je doma na ostrově Formentera, hlavně v jeho severní části. Na sousední Mallorce je vyhrazena pro nudisty část slavné pláže Es Trenc. Další nuda pláže na Mallorce: Es Peregons Grans, Cala Virgili, Cala Petita a Cala Torta.

Vyukoušejte Monte Marina Naturist Resort na Fuerteventuře.

Bulharsko

Naturistické pláže nejsou v Bulharsku obvykle oficiální, v praxi jsou ale tolerovány. Bulharská nudistická jednička je pláž u letoviska Kamčija.

Na nejlepší bulharskou nudapláž Kamčiju to máte blízko z Obzoru.

Malé vyhrazené nuda pláže jsou v mnoha letoviscích např. Albeně, Zlatých Píscích, Burgasu, Sinemorci a Sozopolu. Nechybí zastoupení v největších letoviscích Slunečném pobřeží a Primorsku. Obecně platí, že v každém letovisku stačí popojít mimo hlavní pláže s plavčíky.
 

Informace, pravidla, rady a doporučení

  • místa pro nudisty jsou často označena zkratkou FKK, což je zkratka německého Freikörperkultur, které znamená volná kultura těla
  • dodržujte pravidla chování - zákaz natáčení, focení, obtěžování a přehnaného okukování
  • základní potřebou je ručník, hledí se na hygienu
  • samotní muži nemusí být vpuštěni

Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h