Dovolená Bulharsko

Pojeďte s námi do Bulharska. Čekají na vás písečné pláže u Černého moře i vysoká pohoří, která můžete zdolávat na kole či pěšky. Středomořské klima na bulharském pobřeží je pro vaši dovolenou ideální. Stejně tak moře s pozvolným vstupem vhodným i pro malé děti. Na dovolenou do Bulharska můžete cestovat autem, autobusem i letecky. 


Poslední recenze Bulharsko

Hotel Astoria ***, Bulharsko, Slunečné pobřeží
4
16. 1. 2020 | Pepino
Datum pobytu: červenec 2019

4/5 - Skvělé
Spokojenost. celá recenze
Hotel Flamingo ****, Bulharsko, Slunečné pobřeží
5
25. 11. 2019 | Wali
Datum pobytu: srpen 2019

5/5 - Úžasné
*****. celá recenze
Hotel Elvira **, Bulharsko, Nesebar, Ravda
4
24. 11. 2019 | Maliňák
Datum pobytu: září 2019

4/5 - Skvělé
určitě se sem vrátím.. celá recenze

Bulharsko

  • hlavní město: Sofie
  • měna: 1 bulharský lev (Lv) 
  • časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Bulharsko je stát ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Jeho východní hranici tvoří Černé moře. Délka rozmanitého pobřeží je téměř 400 kilometrů. Nalezneme zde dlouhé písečné pláže, ústí mnoha řek i skalnaté zátoky. Směrem do vnitrozemí je krajina spíše hornatá, nejvyšší hora Bulharska Musala je se svými 2 925 m n. m. nejvyšším bodem celého Balkánského poloostrova. Hlavním městem země je Sofie, ležící na historicky důležitých obchodních cestách spojujících Evropu a Orient. Největším letoviskem je Slunečné pobřeží, dále vynikají historická střediska u moře Sozopol a Nesebar, malebné rodinné Primorsko a Kiten, a nakonec vždy slunečný na jih orientovaný Svatý Vlas.

Dovolená Bulharsko

Pobřeží Černého moře je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí cenově dostupnou dovolenou v příjemném prostředí, které v létě mluví minimálně z poloviny česky. Počasí není tolik horké jako na samém jihu Evropy, ale je více podobné našim letním podmínkám. Do Bulharska se dostanete rychle a pohodlně letadlem. Pokud dáváte přednost pozemní dopravě, auto nebo autobus jsou vhodná možnost. Užijte si krásnou dovolenou v Bulharsku za rozumné peníze.

Bulharsko je díky přírodě a kulturním památkám také rájem poznávacích zájezdů. Bohatá nabídka všech zájezdů umožňuje spousty Last Minute nabídek do Bulharska, u kterých můžete výrazně ušetřit. 

Turisté v Bulharsku obvykle kombinují stravování v hotelu formou snídaní nebo polopenze s levnými restauracemi. Hotely ale také nabízí možnost all inclusive stravování.

Kultura 

Jihoslovanský národ je v mnohém podobný našemu, avšak najdeme i výrazné rozdíly. Zejména v jazyce a písmu – Bulhaři používají cyrilici. Místní majitelé hotelů a restaurací proto uvádí důležité informace i jídelní lístky v jiných jazycích, zejména i češtině. Většina Bulharů je věřících, většinou jsou pravoslavní, i když najdou se mezi nimi v menší míře i muslimové (Pomaci).

Bulharská kuchyně

Bulharská kuchyně je vzácná směsice středoevropských, východoevropských, balkánských, tureckých a řeckých vlivů. Jídlo je v Bulharsku levnější než u nás, a to je velká výhoda pro všechny, kteří chtějí kombinovat stravování v hotelu a restauracích. Vyzkoušejte šopský salát s balkánských sýrem, tradiční polévky, ryby a maso na mnoho způsobů a dobré místní pečivo.

Atmosféra

Prostředí na pobřeží Černého moře je nádherné. Ocení je celé rodiny díky nízkým cenám služeb a dobrému přístupu do moře. Je navíc možné vybrat si živá střediska plná nočního života, nebo naopak velmi klidná obklopená zelení jako stvořená k odpočinku. Bulharsko se pyšní mnoha chráněnými přírodními lokalitami, které mohou zpestřit atmosféru dovolené.

Nejzajímavější místa

Pro turisty směřující do Bulharska jsou nejzajímavější přímořská letoviska u Černého moře. Vůbec největší je Slunečné pobřeží s mnoha hotely všech kategorií. Na ně plynule navazuje Svatý Vlas orientovaný netradičně k jihu. Sympatické městečko na úzkém poloostrově s kouzelnými starými domy z 19. století se jmenuje Sozopol. Unikátní starobylé památky z dob antiky hledejte v městečku Nesebar.

Další rekreační zónou podobnou Slunečnému pobřeží jsou Zlaté písky. Nedaleko nich vyniká Albena jako lázeňský komplex, letovisko a městečko severně od Varny. Naopak na jihu země nedaleko Burgasu lze doporučit dvě malebná střediska na poloostrovech vystrčených jemně do moře Primorsko a Kiten.